MS Hikayeleri – Gerçek Hikayeler

24 Eki

Gerçek MS Hikayeleri

Merhaba arkadaşlar ben Can, 1987 yılında İstanbul’da doğdum. Bu yazıyı okuyan   çoğu kişi gibi MS teşhisi konulmuş bir insanım. 2003 yılının Aralık ayında ilk  atağımı geçirdim. 10 günlük kortizon tedavisinin ardından hayatıma kaldığı yerden devam etmeye çalıştım.O sıralar ÖSS ‘ye hazırlanıyordum. O sene belki MS inde bıraktığı izlerle ama daha çok kendi tembelliğime yorduğum sebeplerden ÖSS ‘yi kazanamadım. Ertesi sene tekrar ÖSS ‘ye girdim ve Bahçeşehir Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğini kazandım. Ziyadesiyle zor bir bölüm olmasına rağmen tam zamanında bitirdim. Şu an İstanbul Üniversitesinde Biyomedikal Mühendisliği yüksek lisansı yapıyorum ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Biyomedikal biriminde mühendis olarak çalışıyorum. Kısacası hayat devam ediyor ve ben mutluluklarıyla hüzünleriyle heyecanlarıyla getirdikleri ve götürdükleriyle hayatımı en iyi şekilde devam ettiriyorum.

Bu arada iyi denebilecek seviyede gitar çalıyorum. Üniversite hayatım boyunca birçok barda çaldım, bestelerim var. Gitar benim hayatıma güzellikler katıyor, hayatıma katılan güzelliklerle MS ‘i umursamamak çok daha kolaylaşıyor.

Multipl Skleroz‘in tamamen tedavisinin olmaması tabi ki tedirginlik yaratıyor, bunu tüm gerçekçiliğiyle anlıyorum ve kabulleniyorum. Hiç mi tedirgin olmadım tabi ki oldum. Ama ben buradayım sizlerin orda bir yerlerde olduğunuzu ve benden çok daha iyi bir şeyler yapabileceğinizi bilerek. MS ‘e rağmen hayatın kendisini ve hayatı yoğun yaşamayı seviyorum. Hayatın beni yormasına izin verirken ondan mutluluk duymayı da bilmemiz gerektiğini biliyor ve öyle davranıyorum.

Aklıma gelen her şeyi en güzel şekilde yapmaya çalıştım. Her şeyin dozunu bilerek yapmamız gereken şekilde yaparsak bize ne olabilir ki? Hem biz insan olarak her şarta ayak uydururuz öyle değil mi? Yani bir insanı alıp çölün ortasına koysalar, o insan öncelikle orda yaşam savaşı verir. Daha sonra o ortama ayak uydurur ve öyle yaşamayı öğrenir. MS ‘le yaşamak gibi bu. Önce onla savaşırız sonra onla yaşamaya alışırız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: